16 tradičních i trendy nápadů, jak si svátečně vyzdobit interiér

Vánoční koule, červená a zelená barva, adventní věnce, hvězdy… – to jsou známé ikony Vánoc. Trendy však neobcházejí ani tyto svátky. Když se v nich dobře pohrabete, objevíte pár vychytávek, které sluší i vašemu interiéru. Udělali jsme to za vás.

1 Milené kýče

V posledních letech se nám to tady seskřítkává. S červenými, šedými či zelenými čepicemi, dlouhými, až po zem sahajícími bradami a páskovými punčochami číhají z polic a koutů obchodů. Komu se zdají kýčové a levné (přes to, že některé kousky stojí docela dost), ten může sáhnout po jiných figurkách, které se staly symboly zimních svátků a nepůsobí až tak prvoplánově, byť i po takovém „soumedvědí“. Máli se? Ještě stále jsou v záloze například sobi, jeleni, myši či tučňáci ve všelijakých podobách – od polštářů až po svícny.

2 Mísa plná koulí

Stromeček už dávno není výsostným místem, kde se zavěšují foukané vánoční koule. Naplnit jimi skleněnou vázu nebo dózu, tác či hlubokou mísu a usadit například na komodu nebo na konferenční stolek je jeden z nejrychlejších způsobů dekorování. Ale pozor! Koule nevyniknou v čemkoli. Základem oku lahodícímu aranžmá je vkusná nádoba (salátová mísa s cibulovým vzorem to určitě nebude). A co se týče samotné náplně, nakombinovat můžete téměř vše, co se souvisí s Vánocemi.

3 Ozdoby nad hlavou

Plafon, pátá stěna, jak se neoficiálně nazývá, je dalším prostorem, který lze využít k vánočnímu dekorování. Abyste se obešli i bez vrtání dalších děr potřebných k uchycení ozdob, „oblečte“ lustr nad jídelním stolem, například i do větviček z eukalyptu. Dalším místem, kam lze přichytit ozdoby ve výškách, mohou být i přiznány dřevěné stropní trámy. Pokud je doma máte, hoďte na ně pár girland z voňavých větviček!

nativity scene with hand-colored figures made out of wood

Vánočně vyzdobená jídelna se stromečkem, zvířecími ozdobami a lustrem s výpletem vyplněným zelenými větvičkami

4 Oblečené židle

Tak tohle není žádná novinka, ale vypadá to dobře, ne? V takovém hábu se židle každodenně přemění na elegantní.

5 Využijte sílu kontrastu

Tak se totiž iz toho nejobyčejnějšího nádobí na servírování může pozvednout o úroveň výš. A možná i dvě. Závisí také na tom, jakou barevnou kombinaci zvolíte. Černá je momentálně TOP.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram