5 chytrých nápadů jak změnit kuchyni. Bez rekonstrukce

Odívala se vám vaše kuchyně? Změňte ji! Žádná nákladná rekonstrukce, jen dobrý nápad…

1 Třikrát jinak

Kuchyně stále slouží, skříňky i odkládací prostor vyhovují, jen její design se vám již zunoval? Jedním z nejžhavějších současných trendů je tzn. mizející kuchyně, když je vše od dvířek přes pracovní desku až po zástěnu jednobarevné, čisté, nudné… Mnohem dynamičtější náboj získá kuchyně, pokud na dvířka na spodních skříňkách kuchyňské linky zvolíte jinou barvu než na horních, případně jako na ostrůvku. A nezapomeňte na zástěnu – té dopřejte barevný patchworkový obklad nebo lesklou mozaiku – s matným povrchem dvířek se k sobě náramně hodí.

Změna kuchyně bez rekonstrukce: kuchyň s barevným ostrůvkem, vzorovanými obklady a otevřenými policemi

2 Přidejte ostrůvek

Ten může být nejen jiné barvy než zbytek kuchyně, ale také z jiného materiálu. Namísto laminované dřevotřísky zvolte pravé dřevo. Lehký vintage „look“ vnese do kuchyně například starý stůl či komoda předělaná na kuchyňský ostrov.

Tip navíc: Mít menší kuchyni neznamená, že je ostrov mimo hru. Žádá si to jen udělat kompromis ohledně jeho velikosti. Například takový řeznický špalek – zabere minimum podlahové plochy a vy získáte extra pracovní prostor. Kus tvrdého bukového dřeva kuchyni jen prospěje. A jeho boční strany lze využít jako další odkládací prostor, kde můžete pověsit různé kuchyňské pomůcky.

designer working in office doing furniture and flooring material selection from samples for home interior design project. top view

3 Nejrychlejší přeměna

Jak jinak, ke slovu se hlásí textilie. Pro maximální efekt stačí jen dodržet jedno pravidlo: slaďte je, například potahy na židlích se závěsy – a to platí i pro otevřenou dispozici. Oživení vnese do prostoru i kobereček.

4 Kuchyňská galerie

Některé krásné kousky nádobí je škoda schovávat! A to iv případě, že máte kuchyň zařízenou v minimalistickém stylu. Dřevěné mlýnky, pepřenky, ručně dělané misky či originální dózy vyjměte ze skříněk a vystavte je na policích. Ve skříňkách tak získáte další odkládací prostor navíc.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram