Co má křišťálová krása společného s ledem?

Křemen je kamenem, který se běžně používá ve šperkařství. Ať už je broušený, leštěný nebo tromlovaný, široká škála barev a okouzlující čistota činí z tohoto minerálu značně flexibilní volbu řady lidí. Jednou z nejoblíbenějších variet křemene je čirý křišťál.

Značnou předností tohoto krystalu je i to, že je široce dostupný, proto je i jeho cena příznivá. Je i neuvěřitelně odolný. Šperky osazené křišťálem vydrží řadu let nošení a zachovají si svůj úžasný vzhled i s přibývajícím časem.

Mnozí řečtí filozofové věřili, že křemen je formou ledu. Jistě jim nelze mít za zlé, že si to mysleli, křišťál vykazuje skutečně specifickou ledovou krásu. Ostatně právě ta dala křišťálům i jejich název. Označení pochází přímo z řeckého označení pro led, které zní „krustallos“.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram