Změna bez bourání nebo Nová tvář pro průchozí kuchyni ve dvougeneračním domě

Vymyslet moderní řešení v průchozí části dvougeneračního rodinného domu bez stavebních zásahů, který slouží jako kuchyně, může být sice náročné, ale se správným know-how rozhodně ne nemožné.

Rozloha: 13 m2

Zadání

Majitel potřeboval usměrnit především s uspořádáním větších kusů nábytku, tvarem kuchyňské linky, jelikož se jedná o poměrně netypický prostor, a také designem. Místnost si také přál vizuálně omladit a modernizovat. Stavební zásahy si majitelé nepřeli, takže designérka vycházela ze stavu dispozice a již existující instalace, která byla striktně dána prostorem.

Řešení

Přízemí rodinného domu obývá máma Zuzana, v patře si svůj samostatný byt zařizuje její syn Miroslav. Prim hraje v tomto období pro ně obnovení horní kuchyně. Jelikož její prostor v tomto případě zároveň slouží jako hlavní komunikační zóna do dalších místností se spoustou dveří a také jsou v prostoru dvě velká okna, domácí si s vhodnou dispozicí nevěděli rady. Obrátili se tedy na nás.

Kitchen marble bench close up with black hanging pendant and vase

Průchozí kuchyně před rekonstrukcí
Kuchyně před rekonstrukcí
Při tvorbě návrhu jsem vycházela hlavně z představy klienta. Jelikož jde o mladého 36-letého muže, zcela přirozeně inklinoval k minimalismu. Tento styl jsme však „ohřáli“ právě výraznou barvou v odstínu červeného vína a vzorem na dlažbě a obkladu. Svěžího ducha v rámci kuchyně podpořilo také barové sezení při poměrně velkém poloostrově. (autorka projektu)

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram