Každý typ podlahy vyžaduje jinou péči. Jak ji čistit správně?

I když udržujeme domácnost čistou a vydezinfikovanou, viry, včetně SARS-CoV-2, se k nám mohou dostat právě přes podlahu. Například na botách členů rodiny – stačí se jich dotknout, přetřít si tvář a virus se může dostat do vašeho těla. Vždy je tedy dobré sáhnout po efektivním dezinfekčním čističi jako je Lysoform na podlahy, který můžete použít na všechny typy povrchů a odstraňuje až 99 % virů* a bakterií.

Ať už doma máte parkety, plovoucí podlahu nebo dlažbu, měli byste si dát záležet na správné údržbě a péči. Každému typu podlahy totiž vyhovuje něco jiného ai drobné vady ji mohou velmi rychle zničit. Zejména v dnešní době je důležité myslet také na pravidelnou dezinfekci – podlahy jsou totiž oblíbeným místem bakterií a virů, které se mohou rozšířit po bytě.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy (PVC) jsou díky speciální ochranné vrstvě velmi odolné, a tedy i jednoduché na údržbu. Při dobré péči vám mohou vydržet deset až dvacet let. Hodí se zejména do chodby, předsíně či kdekoli, kde je větší „provoz“. Pozor je třeba dávat na vznik škrábanců a hromadění špíny i vysoké riziko přenosu virů z vnějšího prostředí.

Bonusový tip: Těžký nábytek, který dlouhá léta stojí na jednom místě, může podlahu ničit. Zabráníte tomu pomocí filcových nebo plstěných podložek pod nábytek.

Laminátové podlahy

Slangově zvané „plovoucí podlahy” patří mezi nejpoužívanější podlahové krytiny. Na rozdíl od vinylových jsou však o něco náročnější na údržbu. V první řadě to nepřehánějte se spoustou vody – mohla by se dostat do spár a uvolnit lepení, které podlahu drží pohromadě. Pokud se na podlaze objeví skvrna, ihned ji vyčistěte.

Bonusový tip: V případě, že máte doma čtyřnohého miláčka, pravidelně mu stříhejte drápky – může jimi podlahu pořádně poškrábat. Majitelé psů a koček by měli také investovat do kvalitních dezinfekčních přípravků, které pohlcují nepříjemné pachy a podlahu provoní.

Horizontal side view shot of a beautiful blond woman dressed in black, sitting on a floor in the middle of a bright living room, practicing breathing with her eyes closed (copy space)

Ideální dezinfekce pro vaše podlahy

Pro dokonale čisté podlahy ve vašem domově vyzkoušejte novinku Lysoform Čistič pro podlahy. Je vhodný pro všechny typy omyvatelných povrchů, na kterých zabíjí až 99,9 % bakterií, plísní a virů*. Může být použit zředěný nebo neředěný. Dezinfikuje a odstraňuje nečistoty na podlahách, omyvatelných povrchů v kuchyni a koupelně, a navíc zanechává příjemnou svěží vůni.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram