Přeměna zahradního domku na oblíbené vánoční „sídlo“. Zaujme (i) netradičním prvkem v kuchyni

Mít malý zahradní dům s krásným výhledem bylo snem pětičlenné rodiny. Hned poté, co se jim splnil, se domek stal nejoblíbenějším celoročním místem k odpočinku – i na Vánoce.

Rodina paní Víry toužila po zahradním domku, kde bude moci spolu trávit volný čas, pořádat rodinné akce a zároveň mít krásný výhled na zahradu. I když novostavbě přezdívají Letní domek, obyvatelná je celoročně díky podlahovému vytápění.

S jasnou představou se obrátila na designérku Gabrielu Petrekovou, která jim navrhla design interiéru a dekorací a spolupracovala při návrhu samotné budovy.

Na 60 čtverečních metrech vznikla prostorná kuchyň s kuchyňským ostrůvkem s posezením, jídelna pro deset hostů, obývací pokoj a zóna na hraní pro děti.

„Jelikož jsem kdysi pracovala jako scénografka, nedělá mi problémy navrhovat a tvořit interiér jako jeden celek plný zajímavých detailů.“
Gabriela Petreková – designérka, www.gathart.com

Do slunce i do deště

Woman decorating gingerbread cookie with icing from bag. Boy is standing by mother making Christmas sweets. They are in kitchen.

Letní domek s půdorysem ve tvaru písmene L stojí na okraji zahrady a svým stylem navazuje na dům. Podél zahrady má od stropu po zem navržen skládací skleněný dveřní systém, který nejen noří celý interiér do jasného světla, ale zároveň umožňuje sledovat dění v zahradě z kterékoli jeho části.

otevřený prostor jídelny a obývacího pokoje se žlutou sedačkou do L a polštáři se vzorem květin
V obývacím pokoji lze na pohovku libovolně připojit tři taburety, čímž vznikne velký prostor k ležení i sezení.
Během teplých dní je možné jej otevřít po celé délce, čímž vzniká otevřené propojení exteriéru a interiéru. Díky vysokým stropům s odhalenými trámy a absenci dělících příček působí ještě větší.

Jelikož manželé mají rádi Itálii, jižanské země a Provensálsko, snažila se designérka navrhnout interiér, který bude moderní, hravý a venkovský zároveň.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram